Podpo┼?me ty, kte┼?├ş se nechovaj├ş jako ┼żrav├ę kobylky, ale jako rozumn├ş lid├ę Ô?? Plze┼?skou alianci

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, T├ęma: Koment├í┼?e, Vyd├íno dne: 06. 10. 2010

Severn├ş p┼?edm─?st├ş pot┼?ebuje nové dopravn├ş napojen├ş, to je bez debat. Ale v─?t┼íina rozumn├Żch lid├ş by jist─? nesouhlasila s mnohatis├şcovou komunikac├ş vedouc├ş skrz are├íl nemocnice, kolem pavilonu onkologie a d─?tské kliniky. O tom, ┼że pr┼»tah Roudnou v severn├ş ─?├ísti povede pr├ív─? tudy, politici cudn─? ml─?├ş. Jedin├ş, kdo maj├ş odvahu s t├şmto z├ím─?rem nesouhlasit, jsou lidé z Plze┼?ské aliance. Rozhodli jsme se (Pavel Denk a Vladim├şra Nov├í)  n├ím bl├şzké n├ízory aktivn─? podporovat.

Na Roudné je ji┼ż nyn├ş jedno z nejhor┼í├şch ovzdu┼í├ş, je zde mnoho astmatick├Żch d─?t├ş a mnohon├ísobn─? p┼?ekra─?ované nejvy┼í┼í├ş limity pro karcinogenn├ş l├ítky. Zpr├íva odborn├şk┼» placen├Żch Magistr├ítem jasn─? ┼?├şk├í, ┼że pr┼»tah do této oblasti p┼?inese zv├Ż┼íen├Ż po─?et lid├ş posti┼żen├Żch leukemi├ş, rakovinou a obt─?┼żovan├Żch hlukem. Je tedy na m├şst─? strachovat se i o ┼żivot.

Existuje kompromis? Ano, jsou to v├Żchodn├ş a z├ípadn├ş ─?├íst m─?stského okruhu, které v├Żznamn─? ulev├ş Karlovarské t┼?├şd─? a jejich podstatné ├║seky budou vybudov├íny rychleji ne┼ż magistr├íla p┼?es m─?sto a nemocnici. Nav├şc nezat├ş┼ż├ş st┼?ed metropole, jsou modern├ş, ekologické a ┼íetrné.

Zast├ínci pr┼»tahu se lacin─? podb├şzej├ş nejlidnat─?j┼í├şmu s├şdli┼íti a chovaj├ş se v duchu Machiavelliho: „Des├ştk├ím tis├şc lid├ş u┼íet┼?├şme minuty, ┼że je vezmeme ze ┼żivota stovek lid├ş v malé oblasti a p├ír pacient┼»m, je pro n├ís mor├íln─? p┼?ijatelné. Hlavn─? ┼że n├ís ta v─?t┼íina bude volit!“

Pro─? se v médi├şch jist├ş politici opakovan─? vyjad┼?uj├ş pouze o pr┼»tahu centrem, Roudnou a nemocnic├ş a m─?stsk├Ż okruh zmi┼?uj├ş tém─?┼? neradi? Pro─? figuruje na prvn├şch m├şstech jejich program┼»? Je to proto, ┼że budou sami vyb├şrat, kdo mnohasetmilionovou magistr├ílu postav├ş? Na rozd├şl od zmi┼?ovaného obchvatu m─?sta, kter├Ż je krajskou a st├ítn├ş z├íle┼żitost├ş? Odpov─?─? si mus├ş ka┼żd├Ż naj├şt s├ím...D├íle je zde problém severoji┼żn├şho pr┼»tahu m─?stem. Znamen├í dal┼í├ş zat├ş┼żen├ş st┼?edu Plzn─? velkokapacitn├ş silnic├ş, drasticky bourané bloky dom┼», znehodnocen├ş centra m─?sta atd.Potom velkokapacitn├ş spalovna odpad┼» v Chot├şkov─?. M├í b├Żt postavena na n├ív─?trné stran─? m─?sta, spalovat se zde bude odpad z celého Plze┼?ského kraje a popel, kter├Ż tak vznikne, bude stejn─? objemn├Ż, jako dnes ukl├ídan├Ż na skl├ídce! A Plzni krom─? dal┼í├şch tis├şc┼» t─?┼żk├Żch n├íkladn├şch vozidel s odpadem p┼?ibyde i d├írek mnoha tun smogu pos├şlan├Ż sem ze spalovny, aby se je┼ít─? v├şce zhor┼íilo ovzdu┼í├ş m─?sta, které m├í ji┼ż dnes smutné prvenstv├ş v republice v po─?tu onemocn─?n├ş rakovinou.Zjistili jsme, ┼że v Plzni jsou n├ím bl├şzc├ş lidé z Plze┼?ské aliance, kte┼?├ş zv├şt─?zili v hodnocen├ş ekolog┼» mezi dal┼í├şmi plze┼?sk├Żmi stranami. B─?hem deseti let komunikace s p┼?edstaviteli m─?sta jsme je poznali jako jediné, kdo se neb├íli obh├íjit sv┼»j n├ízor a nepodb├şzet se pro hlasy.Rozhodli jsme se je podpo┼?it a kandidovat v komun├íln├şch volb├ích za Plze┼?skou alianci.Vladim├şra Nov├í, Pavel Denk