Mi─?urinovci z Glob├ílu

Autor: Vladim├şra Nov├í <novavl(at)atlas.cz>, T├ęma: Koment├í┼?e, Vyd├íno dne: 20. 01. 2007

15.1. 2007 prob─?hlo na stavebn─? spr├ívn├şm odboru ve ┼ákroupov─? ulici jedn├ín├ş, kter├ę se ├║zce t├Żkalo Roudn├ę.

  Spole─?nost Glob├íl s.r.o. po┼ż├ídala ├║┼?edn├şky, aby mohla ochr├ínit pozemek po b├Żvalém zahradnictv├ş v ulici Na Roudné p┼?ed velkou vodou. Pr├Ż tam bude hospoda┼?it. Samoz┼?ejm─?, nic jiného tam také nen├ş mo┼żné d─?lat, proto┼że oblast pat┼?├ş do zem─?d─?lského p┼»dn├şho fondu.

Potud nic zar├í┼żej├şc├şho. Av┼íak p┼?i bli┼ż┼í├şm zkoum├ín├ş zjist├şme, ┼że firma Glob├íl mus├ş b├Żt nad┼íen├Ż experiment├ítor v oboru p─?stitelstv├ş. Jsou toti┼ż tak velc├ş optimisté, ┼że by se od nich mohl u─?it Ivan Vladimirovi─? Mi─?urin, specialista na p─?stov├ín├ş plodin v drsn├Żch podm├şnk├ích. Asi by je ani nep┼?ekonal

P1060189.jpgPodle technické zpr├ívy, kter├í byla na jedn├ín├ş citov├ína, se maj├ş na plo┼íe b├Żvalé ┼íkolky vyk├ícet ve┼íkeré stromy, ornice bude shrnuta, poté p┼?ijede zhruba 5000(!!) n├íkladn├şch voz┼» s "inertn├ş zeminou" (ov┼íem ve zpr├ív─? p┼?i jedn├ín├ş se u┼ż hovo┼?ilo o suti ze staveb) a tento zvl├í┼í┼ą v├Ż┼żivn├Ż podklad pro rostlinstvo bude rozprost┼?en do v├Ż┼íky nad  Q 100. To aby budouc├ş plodiny p┼?i p┼?├şpadn├Żch z├íplav├ích z┼»staly p─?kn─? nad vodou. Ornice bude po dobu prac├ş odvezena do bezpe─?├ş... Poté, ┼?├şk├í dokumentace, se „podle pot┼?eby zahrne zp├ítky“. Skoro by se zd├ílo, ┼że firma Glob├íl dostala tajn├Ż ├║kol od NASA, kter├í tuto  n├íro─?nou, absurdn├ş a  prod─?le─?nou akci financuje. A m├í se zjistit, kter├í plodina na takovém podlo┼ż├ş p┼?e┼żije. Ta bude potom vysazena na Mars.

Mo┼żné to je:) U┼ż proto, ┼że z├ístupce firmy byl podivn─? neinformovan├Ż a a┼ż p┼?i projedn├ív├ín├ş na ├║┼?ad─? zjistil, ┼że sklon pozemku bude nep┼?├şzniv├Ż k sousedn├şm dom┼»m v ulici Nad Vodou a ┼że na Roudné je z├íkaz pr┼»jezdu vozidel nad 3,5 t.

A nebo je také  mo┼żné, ┼że jde o haba─?┼»ru firmy pana ┼átrunce, kter├í takto kamufluje sv┼»j skute─?n├Ż z├ím─?r s pozemkem, aby mohla sn├íze proch├ízet povinn├Żmi ├║┼?edn├şmi kroky. T┼?eba m├í v pl├ínu postavit domy, mo┼żn├í ubytovny a gar├í┼że m├şsto v├Żsadby extra odoln├Żch druh┼» brambor nebo kuku┼?ice...                                    

Brzy se dozv├şme, kde je pravda. Zat├şm si m┼»┼żete tipnout v na┼í├ş anket─?.