Pozvánka na pokojný průvod

Autor: Jiří Kohout <(at)>, Téma: Naše akce, Vydáno dne: 05. 10. 2006

Pro všechny, kterým není lhostejný vývoj dopravy v Plzni a chtějí na to upozornit.

Milí kolegové, Plzeňáci,

zvu Vás na pokojný průvod městem s lehce ožehavým poselstvím: "Ulice lidem!"

Sejdeme se ve středu 11. října v 16 hodin na rohu Americké a Škroupovy ulice -před kinem Elektra a projdeme se ulicemi Jungmannova, Smetanova, náměstí Republiky, Rooseveltova ... přejdeme Rooseveltův (Saský) most a naši pouť ukončíme na Roudné. Na Roudné (místo bude upřesněno) Vás bude čekat třešnička na dortu -promítání starých obrázků kdysi méně betonové a méně gumokolně-plechové Plzně.

Smyslem našeho průvodu -happeningu je upozornit na jeden z hlavních problémů centra Plzně: Automobily zahlcují všechny ulice, je zde málo místa pro život. V mnoha hlavních pěších osách (například právě Jungmannova ulice) se chodci tísní na úzkých chodníčcích. Nezbývá prostor pro místa k setkávání, posezení, popovídání, porozhlédnutí, odpočinutí, občerstvení u sklenice piva nebo něčeho k zakousnutí přímo na ulici, jak to známe z mnohých jiných měst na všechny světové strany od nás. Ukažme, že máme rádi své město, že chceme žít v jeho ulicích ... že živí lidé oživí ulice více než neživá auta!

Můžete se s námi jen tak mlčky projít (třeba kus Vaší cesty z práce domů), nebo se aktivněji zapojit - s transparentem, v převleku, na kolečkových bruslích nebo po rukou ... ale přiďte! V případě nepříznivého počasí se nic neděje - my "pěšáci" přece máme deštníky, pláštěnky, igelitky, klobouky!!!

Doprovod nám bude dělat partička performerů na chůdách a s bubínky a možná nás budou čekat ještě další překvapení.

Pozvěte své přátele!

Průvod připravují lidé z a kolem Plzeňské aliance www.plzenskaaliance.cz.
Za všechny zdraví a na setkání se těší

Jirka Kohout